Festiwal

Scena Muzyki Nowej: JAZZ INSPIRATIONS LANG 

Towarzystwo im. W. Lutosławskiego oraz Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w Warszawie zapraszają na ostatni tegoroczny koncert z cyklu Scena Muzyki Nowej!

Koncert 3: JAZZ INSPIRATIONS LANG
17 grudnia 2023 – Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w Warszawie
BILETY: https://tiny.pl/c286f

PROGRAM:
Bernhard Lang – Monadologie XII

Koncert jest hołdem dla nowoczesnego jazzu, jego esencji i ekspresji. Zabrzmi dzieło Bernharda Langa – uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców naszych czasów.

WYKONAWCY:
Chain Ensemble w składzie:
Karol Mastalerz – saksofon
Michał Adamin – trąbka
Piotr Thieu Quang – klarnet
Jakub Gumiński – puzon
Łukasz Podłucki – waltornia
Rafał Grząka – akordeon
Miłosz Pękala – perkusja
Magdalena Kordylasińska – Pękala – perkusja
Tomasz Januchta – kontrabas
Małgorzata Walentynowicz – fortepian
Andrzej Bauer – dyrygent

Scena Muzyki Nowej to cykl koncertów złożonych z arcydzieł muzyki XX i XXI wieku, poprzedzonych prelekcjami. Dzieła muzyki współczesnej prezentowane są przez orkiestrę Chain Ensemble, zespół działający pod patronatem Towarzystwa im W. Lutosławskiego, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej, łączący wybitnych wykonawców muzyki współczesnej z młodymi artystami.

Edycja 2023 jest szóstą odsłoną cyklu koncertów, który na stałe wpisał się już do kulturalnego kalendarza Warszawy. W ramach programu koncertów podejmowane są realizacje aranżacji utworów specjalnie dla orkiestry Chain Ensemble co daje możliwość z jednej strony zaprezentowania się artystom w utworze o niepowtarzalnym charakterze a z drugiej – publiczności odkrycie zupełnie nowego, nieprezentowanego wcześniej zestawienia instrumentów w danym utworze. Dodatkowym elementem edukacyjnym są prelekcje wprowadzające do każdego koncertu.

Cykl koncertów “Scena Muzyki Nowej 2023” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.