facebook

Mikołaj Laskowski

We are sorry but the following text is not available in the English language

Kompozytor urodzony w 1988 roku. Od 2013 roku studiuje w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem Yannisa Kyriakidesa i Petera Adriaansza. W latach 2009-2014 studiował w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil.

Pisze muzykę instrumentalną – skupiając się na rozszerzonych technikach wykonawczych oraz elektroniczną – wykorzystując analogowe źródła dźwięku i estetykę lo-fi. Jego utwory były wykonywane w Polsce, Niemczech, Włoszech i Holandii, na takich festiwalach jak: Gaudeamus Muziekweek, Young Composers Meeting, Apeldoorn Masterclass, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova oraz Gdański Festiwal Muzyczny.

Jest laureatem konkursów kompozytorskich Generace 2012 oraz Young Composers Meeting 2013. Był także uczestnikiem wielu warsztatów i kursów kompozytorskich prowadzonych przez takich kompozytorów jak: Pierluigi Billone, Christian Wolff, Carola Bauckholt, Dmitri Kourliandski. Gra na magnetofonach w zespole sultan hagavik.

W 2014 roku otrzymał stypendium im. Witolda Lutosławskiego z przeznaczeniem na studia kompozytorskie w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem oku w Gdyni. Studiuje w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem Yannisa Kyriakidesa i Petera Adriaansza.