facebook

Festiwal

Łańcuch IV


Program Festiwalu zestawia dwie osobowości muzyczne: Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego – te największe w kulturze polskiej XX wieku. więcej»

Łańcuch XIII


Temat festiwalu – muzyczne przyjaźnie Witolda Lutosławskiego – zostanie zaprezentowany w pięciu symfonicznych i kameralnych programach z udziałem wybitnych muzyków z Polski i zagranicy. więcej»

Łańcuch XII


Ogniwa dwunastego "Łańcucha" to pięć koncertów, które odbędą się w Warszawie między 25 stycznia a 7 lutego 2015. Kolejne wieczory ukażą twórczość Lutosławskiego na tle arcydzieł kameralnych Béli Bartóka i Ludwiga Beethovena, muzyki skandynawskiej, dzieł powiązanych z tragedią II wojny światowej oraz w kontekście barokowej polifonii. więcej»
event_image

Łańcuch XI


XI Festiwal „Łańcuch” kończył rok stulecia urodzin, zwieńczonego symbolicznie dwudziestą rocznicą śmierci Witolda Lutosławskiego. więcej»
event_image

Łańcuch X


W roku jubileuszu 100-lecia urodzin Witolda Lutosławskiego festiwal Łańcuch X różni się od wcześniejszych jego wydań bogactwem repertuaru oraz ilością uczestniczących zespołów. więcej»
event_image

Łańcuch IX


W 2012 roku edycja IX „Łańcucha” odbyła się od 25 stycznia do 4 lutego, trzy miesiące po październikowej ósmej edycji Festiwalu. Ten przyspieszony cykl organizacji wydarzenia podyktowany był chęcią związania na stałe jego terminu z datą urodzenia Witolda Lutosławskiego. więcej»
event_image

Łańcuch VIII


W dniach 23-26 października 2011 w Warszawie odbyła się ósma edycja Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch. W ramach Festiwalu odbyły się cztery koncerty, podczas których zabrzmiały m.in. Uwertura na smyczki, Livre pour orchestre i Mi-parti, a także utwory Bacewicz, Palestra, Meyera, Spisaka i innych. więcej»
event_image

Łańcuch VII


VII Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch" składał się z dwóch koncertów (5. i 6. czerwiec 2010) więcej»
event_image

Łańcuch VI


Odbywający się w piętnastą rocznicę śmierci Witolda Lutosławskiego szósty festiwal Łańcuch złożony został z pięciu koncertów więcej»
event_image

Łańcuch V


Pięć wydarzeń koncertowych wypełniło piątą edycję festiwalu Łańcuch, która odbyła się pomiędzy 18 a 25 czerwca 2008 roku więcej»