facebook

Lutosławski w zapiskach

image
We are sorry but the following text is not available in the English language

Jaki był Witold Lutosławski? Co było dla niego ważne na co dzień? Jak planował swój czas? Skąd czerpał inspiracje? Czy jego muzyka powinna być traktowana przez wykonawców czysto intelektualnie, czy wymaga dużej ekspresji?

Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy wczasie spotkania, będącego nawiązaniem do projektu POSZUKIWANIE. Lutosławski 2013 realizowanego z okazji setnej rocznicy urodzin kompozytora. Wydarzenie ilustrowane montażami materiałów filmowych o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego oraz animacjami powstałymi w czasie warsztatów dla dzieci "Słucham i animuję", zrealizowanych 5 i 6 października 2013 przez Fundację Osiem Życzeń dla Domu Spotkań z Historią.

Gośćmi spotkania będą prof. Zbigniew Skowron z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, autor zbioru "Witold Lutosławski. Zapiski" oraz Marcin Bogusławski, architekt, pasierb Witolda Lutosławskiego. Wieczór poprowadzi red. Jerzy Kisielewski.

23.09.2015, godzina 18.00, miejsce: Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Austriackie Forum Kultury, partnerzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego