facebook

Lutosławski w Google Cultural Institute

image
We are sorry but the following text is not available in the English language

Multimedialna wystawa ''Witold Lutosławski 1913-1994'' została uruchomiona 23 stycznia 2015 roku na platformie Google Cultural Institute. Wykorzystuje archiwalne zdjęcia, wypowiedzi kompozytora i osób z nim związanych na temat jego życia i twórczości oraz materiały filmowe. Wystawę przygotowało Culture.pl.

Przejdź do wystawy Witold Lutosławski 1913-1994

Wystawa wykorzystuje zdjęcia z albumu Elżbiety Markowskiej ''Lutosławski 1913-2013'', archiwalne zdjęcia udostępnione na potrzeby projektu przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego oraz Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. Komentarze do zdjęć zostały wybrane spośród wypowiedzi Lutosławskiego na temat jego życia i twórczości, jak również wypowiedzi osób związanych z kompozytorem. Uzupełnienie wystawy stanowią materiały filmowe dotyczące życia kompozytora zrealizowane w 2013 roku na potrzeby cyklu ''Woven Words'' współorganizowanego przez londyńską Philharmonia Orchestra i Instytut Adama Mickiewicza w ramach obchodów 100-lecia urodzin artysty.

Kuratorką wystawy jest Ewa Bogusz-Moore, menadżerka programu Polska Music, jej redakcją zajęła się Zofia Barańska, merytoryczną konsultantką wystawy jest Elżbieta Markowska.

(Notka pochodzi z serwisu culture.pl)